Başkan Bostancı, basında yer alan asılsız eleştirilere cevap verdi.

15.11.2017 17:24

Enez Belediye Başkanı Ecz. Abdullah Bostancı, yerel basında ve sosyal medyada yer alan eleştirilere cevap verdi.

"Halka hizmetten yoksun muhalefet kafaları, kalpleri kilitli, kilitli kalpten gözlere kan gitmediği için gözleri de kör olmuş" diyen Bostancı; sözlerine şöyle devam etti;

"Çamur at izi kalsın", "yalan söyle dedikodu olsun" muhalefet anlayışıyla halka hizmetten yoksun muhalefet beyinleri halka hizmetler yapıldıkça fesatlıklarından yüreklerini telaş kaplamaktadır. But telaşla ne söyleyeceklerini, neyi eleştireceklerini bilemediklerinden politikalarını kendi kültürleri düzeyinde; yalan, dolan, iftira ve yapılanları görmezlikten gelerek halkı kandırmaya çalışmaktadırlar.

Siyaset halka hizmet etme sanatıdır. Hizmetten nasibini almamış, sadece ben odaklı düşünen, lüks arabayla gezen, lüks evlerde oturan, tam bir burjuva özentisi içinde yaşayan, söylemleri ile icraatları ve yaşantıları birbirini tutmayan, halktan uzak ve kopuk kişiler! Bu kişiler,  doğaldır ki; kendileri ve yandaşlarının çıkarları için birçok iftira ve yalana başvurmaları beklenen bir şeydir.

2014 yılı Mart ayında seçimleri kazanarak ve AK Parti iktidarınında gücü ile bir çok vizyon proje ile Enez'in çehresi değişmiş, Enez, bölgesinde gündeme gelmiş, kabul gören,  kendi yağı ile kavrula, kendi ayaklarının üzerinde duran, bölgesinde ekonomik anlamda katma değer yaratan, mutlu insanların yaşadığı Enez haline gelmiştir. Göreve geldiğimiz 2014 yılı Mart ayından beri her yıl, Enez'de hiç yapılmamış ve bize nasip olmuş "halka hesap verme günleri" yarattık. Halktan kaçmadık. Yaptıklarımızı ve yapamadıklarımızı, 15-20 gün önceden birçok iletişim aracını kullanarak, basını da davet ederek, Cumhuriyet meydanında halkın önünde konuştuk. Bu da yetmedi "hizmetler kervanı" adı altında her yıl(2014-2015-2016) kitap bastırdık(2017 basımı çıkmak üzere) ve neyi nasıl yaptığımızı ve Enez'in ihtiyaçlarını halkımıza sunduk.

Mirasyedi gibi! Dedim ya; halka hizmetten nasibini almamış şımarık çocuklar, muhalefet sarhoşluğu içerisinde ayıldıklarında,  sanal âlemde ve bazı gazete köşelerinde gerçekle alakası olmayan bilgiden yoksun yalan yanlış beyanlar vermektedirler.

Enez'i seven, Enez insanını seven, Enez sevdalıları, Enez'e yaptıklarını anlatmaktan yorulmazlar. Bizi eleştirenlere,  defalarca davet ettiğimiz halde, halk toplantılarına, Enez'le ilgili sosyal etkinliklere katılmayanlara, yaşamı şovmenlik olan ve kara mizahtan beslenenlere tekrar hatırlatmak isterim;  2014 yılında yerel seçimlerinin kazanılmasıyla göreve geldiğimizde, Enez Belediyesinin gelir gider durumu, borç yükü,  araç parkı, çalışan insan sayısı, sosyal ve içtimai yapısı hakkında birçok açıklamalarda bulunmuştuk. Bu konulara bastırttığımız kitapçıklarımızda da yer vermiştik. Enez Belediyesi, 2014 yılında 56 milyon(trilyon) artı sebepsiz zenginleşmeden dolayı mahkeme kararı ile 10,5 milyon(trilyon) toplamda 66,5 milyon(trilyon) Lira borçlandırılmış, muhasebe kasasında icra memuru,  54 çalışanının 1 yıllık maaşı ödenmemiş durumdaydı. Belediye çalışanları esnafa olan borçlarından dolayı sokağa çıkamaz olmuştu. Araç parkında çalışır vaziyette bir adet 1990 model traktör, bir adet 1990 model İveco kamyonet ve bir adet BMC marka kamyonet mevcuttu. Bu kamyonet zaman zaman cenaze aracı olarak kullanılıyor ve bütün Enez halkı şahittir ki; mazotu olmadığından yolda kalıyor, cenazemizi omuzlarımızda taşıyorduk. Enez bölgesinde çalışacak bir tek fabrika, bir tek istihdam alanı yoktu. Enez merkezde ve sahilde yollar çamur içinde, Fatih Caddesi hariç(ortalama 1,5km) yapılmış yol yoktu. İnsanlarımız arabalarını kuru bir yere bırakarak yazlıklarına çizmelerle giderlerdi. Bölgemizde (Enez, İpsala, Keşan) esnaflar Enez Belediyesi geldiğinde kapılarını kapatıyorlar veya bir şey talep edildiği zaman "o istediğiniz bizde yok" diyerek, Enez Belediyesini uzaklaştırıyorlardı.  Enez Belediyesi çalışanlarında motivasyon kalmamıştı.

Bugüne kadar bunların hesabını veremeyen, bunları yok kabul eden, yalan, dolan ve iftiradan beslenenler, 2014 yılından bugüne değin Enez Belediye Başkanlığı'na ve Ak Parti iktidarının da gücü ile yapılan hizmetlere saldırmaktadırlar.

Alzheimer hastaları aslında sadece yakını unuturlar ama bunlar geçmişi de unutmuşlar. Bunlarda başka bir hastalık var galiba? Ey muhalefet kafaları! Hangi hastalığa bulaştıysanız, o hastalığı bize bulaştırmayın. Bugün, cenaze aracı dahi olmayan belediyeden,  son olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesinin hibe ettiği çöp toplama aracı ile birlikte toplam 42 adet araca sahip olan belediye haline geldik. Bir çivi dahi çakmadığınız, bir eser bırakmadığınız halde 66 buçuk milyon(trilyon) borç bıraktığınız Enez'in 25 milyon(trilyon) borcu ödendi ve birçok proje gerçekleştirildi.  10 dönümlük yer üzerinde, devasa, herkesin gıpta ile baktığı ama sizin şikâyet ettiğiniz, yapamaz dediğiniz, yaptıktan sonra da yerini beğenmediğiniz, atölye diyebilecek kadar küçüldüğünüz Beton Santrali ve Beton Ürünleri Fabrikası kuruldu. Kum Eleme, Yıkama, Ayrıştırma ve Taş Kırma Tesisimiz de, her gün gelip geçtiğiniz Enez-İpsala yolu üzerinde gözlerinizin içine bakmaktadır. Bugün Belediye Başkanlığımızda, Beton Ürünleri ve Beton Santrali Fabrikamızda ve işletmelerinde, Kum Eleme, Yıkama, Ayrıştırma ve Taş Kırma Tesisimizde 400 küsur kişi çalışmaktadır. Belediye Başkanlığımızda ve belirttiğimiz işletmelerimizdeki çalışanlarımız her ayın birinde alın teri ile kazandıkları maaşlarını alarak, evlerine onurlu bir şekilde ekmeğini götürmektedirler. Sizleri de anlıyorum! Bu 400 kişi çalışıp ekmeğini kazandıkça, eskisi gibi bu insanları kullanamayacak, bedavaya çalıştıramayacak ve sizin için en kötüsü de istediğiniz gibi yönlendiremeyeceksiniz. Elinizdeki tüm argümanlar Ak Parti ve Bostancı'nın beraberliği ile elinizden alınmıştır.

Başka neler yapılmıştır?

 • Belediye Başkanlığımızın mali portresi düzeltilmiş, çalışanları her ay maaşlarını tıkır tıkır alır hale gelmiştir. 4,5 milyon Liralık (trilyon) bütçe 25 milyon Liraya çıkartılmış, buçuk yıl içinde 5 buçuk kat arttırılmıştır.
 • Cenaze aracı olmayan belediyeden araç parkında; 10 adet kamyon(3ü tır, 5 iş makinesi, ekskavatör, kato) toplam 42 adet araca sahip belediye haline gelmiştir. Cenaze aracına mazot bulamayan belediyemiz, günlük 1 ton aylık toplam 30 ton mazot tüketir olmuştur.
 • İstihdam alanları yaratılarak, şirketler kurularak, Enez'e ve Enez Belediyesine kalıcı gelir getiren iş yerleri açılarak, Enez insanın gelir düzeyi ve mutluluğu arttırılmıştır.
 • Sizin o beğenmediğiniz, küçümsediğiniz Beton Santrali ve Beton Ürünleri Fabrikasında üretilen ürünler ile Enez merkezde ve sahilde 400-450 bin metre kare yol yapılmış, bu fabrikada kendi insanımızın çalışıp ürettiği ürünler ile bütün yollar çamurdan kurtarılarak, Enez bölgesinin çehresi değiştirilmiştir. Bu da yetmemiş, Enez'in köylerine ve çevre belediyelere, sizin o atölye dediğiniz fabrikada üretilen ürünler, Enez halkının alın teri ile alınmış tırlar ile taşınmaktadır. Sizin atölye dediğiniz o fabrika ve işletmelerindeki iş hacmi 400 çalışanı ile birlikte 15 milyon(trilyon) Liradır.
 • Cenaze arabasına mazot bulamayan Enez Belediyesi, Enez merkezde, sahilde ve 8 tanesi Enez'in köylerinde olmak üzere toplam 28 adet çocuk parkını halkının hizmetine sunmuştur.
 • Enez giriş köprüsünden sahile kadar tarihi ve doğal güzellikler bileşkesi Enez'e, Beton Santrali ve Beton Ürünleri Fabrikasında üretilen çeşitli renklerde ürünler ile yollar ve kaldırımlar yapılmış, Enez'in simgesi tarihi figürler, havuzlar ve tarihi heykeller yapılarak, Enez'in çehresi değiştirilmiş ve Enez'i ziyaret edenlerin hafızalarında yer etmesi sağlanmıştır. Aynı zamanda Trakya Kalkınma Ajansına sunduğumuz 663 bin Liralık proje ile 3100 metrelik bisiklet ve yürüyüş yolları yine, yine aynı yollar üzerinde, yol kavşaklarında tarihi figürler yapılması için Trakya Kalkınma Ajansı ile ihaleye çıkmıştır. Kısa zamanda(3-4 ay) da yapımı tamamlanacaktır.
 • Enez girişine 24 metre uzunluğunda, 12 metre yüksekliğinde, üzerinde 1,5 metre geçiş yolu olan, giriş ve çıkışı iki kemerli, Enez'in tarihi dokusuna uygun, tarihi ve antik bir şehre girişi simgeleyen kale görünümlü büyük bir TAK ihaleye çıkmış ve 2018 Mayıs ayına kadar yetiştirilecektir. Bu proje de Trakya Kalkınma Ajansı ile birlikte yürütülmektedir.
 • Modern Pazar Yeri Projemiz; 3250 metre kare, 5 metre yüksekliğinde ve tamamen beyaz renkte, bazı kısımları düğün salonu olarak kullanılabilir bir şekilde olacak ve gecikmiş de olsa projesi tamamlanmıştır. Enez'de dikili ağacı olmayan bazı arkadaşlarımız yeni yapılacak olan Pazar yerini eleştiri konusu yapmış. Bunlar geçmişte şu an içinde oturduğumuz Belediye hizmet binamızı da eleştiri konusu yapmışlardır. Belediye hizmet binamız hizmete girince de binadan dükkân almak için sıraya girmişlerdir. İnşallah, Pazar yerimizde 2018 yılında tamamlandığında bu kişiler Pazar yerinden yer almak için sıraya girenlerden olacaklardır. Şu da asla unutulmamalıdır ki; Enez, arkeolojik alanlarının üzerinde konumlanmış bir ilçe olduğu için her şey istenildiği an yapılamayabiliyor.
 • Çataltepe mahallemiz insan yaşamına elverişsiz koşullardaydı. Orada insan yaşıyordu! İçme suyu yoktu. İnsanlar çamurun içinde çizmelerle yürüyorlardı. 2014 yılı yerel seçimlerinden bugüne Çataltepe Mahallemizin halkına da verdiğimiz sözleri tuttuk. İnsan yaşamının olmazsa olmazı su sorununu tamamen çözdük. Olmaz, çözülemez dedikleri kanalizasyon sorununu tamamen belediye imkânları ile çözdük. Son olarak ta atölye diyerek küçümsedikleri Beton Santrali ve Beton Ürünleri Fabrikamızda ürettiğimiz ürünler ile Çataltepe Mahallesinin yollarını kilit parke taş ile kaplayarak, Çataltepe Mahallemizin halkını çamurlu yollardan kurtardık. Fakir ve fukaranın alın terinden beslenen, son model lüks arabalarıyla gezen, entel takılan, gün batımında gırnata eşliğinde şarap içenler ama gırnata çalanı küçük görenler! Yapamaz, yapılamaz dediğiniz tüm bu işleri yaptık! Çataltepe Mahallesine 2014 yılından bugüne 1,5 milyon yatırım yapıldı).
 • Enez merkezde ve sahilde yetersiz olan ve yine 1992 yılında bana nasip olan, değiştirdiğimiz su şebekesi ana hattı bu dönem de komple değiştirilerek ve yeni kuyular ilave edilerek önemli oranda çözülmüştür.
 • 11 noktada Kaymakamlık ve ilgili kurumlar ile birlikte, sahilde dinlenti alanları ve parklar yapılmış, bu yılda bakım ve onarımı ele alınacak ve ihaleye çıkartılarak esnafımızın hizmetine sunulacaktır.
 • Sahilde yer alan ve sürekli 983 dönümlük yer adı ile dedikodusu yapılan, polemik konusu edilen aslında dönümü ve miktarı bu kadar olmayan yerler geçmişte mera vasıfları giderildiği için belediye tapusu altına alınan yerler 2014 yılına geldiğimizde yerel mahkemede kaybedilmiş ve belediye tarafından kullanıldığı içinde 10 milyon(trilyon) 673 bin Lira ceza kesilmiştir. Yani bu yerler takipsizlik nedeniyle hem kaybedilmiş hem de belediyemiz 10 milyon 683 bin TL zarar uğratılmıştır. 2014 yılında yerel seçimleri kazanmamızla birlikte konu sıkı bir şekilde takibe alınarak Yargıtay aşamasında bu yerler Enez'e geri kazandırılmış, Enez halkının omuzlarındaki bu ağır yük kaldırılmıştır. Yerel mahkemede de üç mahkemeden biri lehimize sonuçlanmıştır.
 • Sahilde taşkın önleme bölgesinde, meskûn saha içerinde, adım adım takip edilerek; bataklık, yılanlık ve sinek üreten sahayı 10 milyon(trilyon) Lira harcanarak Orman ve Su İşleri Bakanlığı'na yaptırılmıştır.
 • Enez limanı, tarafımızdan takibi yapılarak ve hükümetimiz tarafından fiziki alt yapısı iyileştirilerek 20 milyon Lira maliyetle atıl vaziyetten işletilebilir hale getirilmeye çalışılmaktadır.
 • Modern Şehir Hastanesi, uzun uğraşlar sonucunda, o zamanki bakanımız Mehmet Müezzinoğlu'nun çabaları ile yapımına başlandı, büyük bir kısmı tamamlandı ve 2018 yılı içerinde hizmete açılacaktır.
 • TOKİ Konutları. İlçe Kaymakamlığımız ve Belediye Başkanlığımızın çalışmaları sonucu ilçemize 300-400 hanelik TOKİ Konutları yapılması planlanmış ve gerekli müracaatlar yapılmıştır. TOKİ Konutları için vatandaşlarımız tarafından 1000in üzerinde başvuruda bulunulmuştur.
 • Doğal Gaz. EPDK(Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu)'nın 12 Ocak 2017 tarihli 6853-7 sayılı kararı ile Enez Doğal Gaz Genişleme Alanı'na alınmıştır. 2019 yılının başı itibarıyla Enez'de doğal gaz kullanımına başlanacaktır.

 

Bu hizmetlere ilaveten burada yazmadığımız irili ufaklı birçok projeler gerçekleştirdik. Tüm projelerin toplam tutarı 100 milyon(trilyon) Liradır. Enez halkı bunları görmektedir. Lakin onlar biz bunları yaparken her şeyi eleştiri ve şikâyet konusu yaptılar, engel olmaya çalıştılar. Hunharca kullandıkları belediyesi kasasını tekrar ele geçirmek için çabalamaktadırlar.

 

Gözleri görmez, kulakları duymaz, hizmetten nasibini almamış, halktan uzak, lüks yaşayan, halka tepeden bakan, halkla beraber olmaktan korkan, yalan ve iftiradan beslenen, utanmaz, arlanmaz bazı kişiler, sanal âlemde ve gazete köşelerinde gelişi güzel yazılar yazmaktadır. Biz yaptıklarımız yazdık. Yaptıklarımızı Allah da görüyor, insanlarımız da?

Başkan Bostancı," takdir halkımızındır" diyerek sözlerine son verdi


yorum ekle

Diğer Haberler

 • İLAN-55 TON PORTLAND DÖKM...

  55 TON PORTLAND DÖKME ÇİMENTO BELEDİYEDEN 2520 M2 KİLİT PARKE TAŞ ALIMI (NAKLİYE DAHİL) ENEZ BELEDİYESİ FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ 55 Ton Po...

 • MEMUR-SEN İLE MUTABAKAT S...

  Enez Belediyesi ve MEMUR-SEN arasında Toplu Sosyal Denge Sözleşmesi mutabakata varılarak imzalandı. Edirne MEMUR-SEN İl Başkan Yardımcısı Abdullah Doğ...

 • OLAĞANÜSTÜ MECLİS TOPLANT...

   Enez Belediyesi Olağanüstü Meclis Toplantısı yapıldı. Toplantı, 2019 yılına girilmesi sebebiyle, 11/11/2018 tarihinde alınan kararların geçerlil...

 • ENEZ'DE BAŞKAN BOSTANCI İ...

  Edirne’de, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri öncesi ilçe ve belde belediye başkanları aday tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Edirne Ticaret ve Sanayi Od...

 • BAŞKAN BOSTANCI ANKARA’DA...

  Enez Belediye Başkanı Ecz. Abdullah Bostancı, Ankara ziyareti sonrası personel toplantısı yaptı. Saat 16.00’da Meclis Toplantı Salonunda yapılan topla...

 • BAŞKAN BOSTANCI’NIN MESAJ...

  Zor şartlarda iletişim görevi yapan düşünceleri ve yorumları ile toplumu bilgilendiren demokrasinin güçlenmesine her zaman katkıda bulunan dünyanın ül...

 • BAŞKAN BOSTANCI, EDİRNE A...

  Enez Belediye Başkanı Ecz. Abdullah Bostancı ve Beton Santrali ve Beton Ürünleri Fabrikası müdürü Rahut Küçük , Enez halkından Yakup Keskin ve oğ...

 • BAŞKAN BOSTANCI ''EKAP SO...

  Enez Belediye Başkanı Ecz. Abdullah Bostancı ve Beton Santrali ve Beton Ürünleri Fabrikası müdürü Rahut Küçük ile Kamu İhale kurumu (Ekap) Daire ...