Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Enez'de.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Enez'de.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Enez ilçemizi ziyaret etti. Bakan Enez'de yoğun bir kalabalık tarafından coşkuyla karşılandı. Bakan Müezzinoğlu'nun ziyaretinde hoş geldin konuşması Enez Belediye Başkanı Ecz. Abdullah Bostancı tarafından yapıldı. Başkan, konuşmasında göreve geldiği ilk günden beri gerek Bakan Müezzinoğlu'nun gerekse hükümet tarafından gördüğü destek için teşekkürlerini dile getirdi. Bakan Müezzinoğlu'nun bu memleketten çıkmış ve bu memlekete desteğini hiçbir zaman esirgemeyen çok değerli bir hemşerimiz olduğunu vurguladı.

Ardından Bakan Müezzinoğlu'nun konuşması yer aldı.

Bakan;

''2011 yılından beri Enez'e geliyorum. Samimiyetinizden ve ilgilinizin eksilmeden devam ettiğini görüyorum ve memnuniyet duyuyorum.

Enez'e karşı görev ve sorumluluklarımız var. Gerek milletvekilliğim dönemimde, gerek Sağlık Bakanlığım döneminde, gerekse şu an Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak her zaman yanınızda oldum, her zamanda yanınızda olmaya devam edeceğim.

Yeter ki Enez'i düşün!

Belediye Başkanınız Ecz. Abdullah Bostancı göreve başladığı günden beri ne zaman Ankara'ya gelse ve bir talebini iletse, biz yeter ki Enez'i düşün dedik. İnsan ayrımı yapmadan, parti ayrımı yapmadan yeter ki Enez'i düşün, yanınızdayız dedik. Enez için eserlerimiz ortadadır. Durmadan eserler meydan getirmeye de devam edeceğiz.''

Konuşmasında 16 Nisan'da yapılacak olan Referandum'a da değinen Bakan; muhtarınızı, belediye başkanınızı nasıl seçiyorsanız cumhurbaşkanınızı da seçmek en doğal hakkınız. Kapalı kapılar ardında cumhurbaşkanı atanmasına son verilecek. Millet ne diyorsa, kimi seçiyorsa o yönetecek. Milletten korkmanın kimseye bir faydası yok. Tek adamlık konusuna da değinen Bakan; aynen muhtarınız gibi, belediye başkanınız gibi, milletvekiliniz gibi beğenirseniz kalır, beğenmezseniz gider.

Gençlerden korkmayalım!

Bu gençlerin arasından Recep Tayyip Erdoğan'lar çıkacaktır.

Yeni anayasa maddeleri gerçeklerden saptırılarak anlatılıyor. Gençlerin seçilme yaşı hakkında, iki sene milletvekili olacak ve emekliliği hak edecek deniyor. 60 yaşını doldurmadıkça mümkün değil. Hiçbir milletvekili normal vatandaşlar gibi gününü ve yaşını doldurmadan emekli olamaz. 20li yaş grubunda 8 milyon gencimiz var. 80 tanesi siyasete girse bunu neresi kötü. Gençlerden yetki istiyoruz, ama gençlere yetki vermiyoruz. 80 yaşında bir adam parlamentoda görev yapıyor da, 20 yaşında bir adam neden yapmasın. Gençler seçilme haklarını elde etsinler. Kullanıp kullanmamak gençlerin özgür iradesine kalmış. Velev ki biz onlara haklarını iade etmiş olalım.

Konuşmasının ardından Müezzinoğlu, Vali Günay Özdemir, Enez Kaymakamı Elif Canan Tuncer Eröz ve vatandaşlarla birlikte esnaf ziyaretleri yaptı ve aynı gün vefat eden Enez halkından Mehmet Balkan'ın cenaze namazına katıldı.

 

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat