23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Enez'de coşkuyla kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Enez'de coşkuyla kutlandı.

Tören, Enez Cumhuriyet Meydanı'nda Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Enez Milli Eğitim Müdürlüğü ve siyasi partilerin çelenkleri Atatürk büstünün önüne konuldu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Vedat Uzun yaptı.

Atatürk Ortaokulu ve Cumhuriyet İlkokulu öğrencileri tarafından günün anlam ve önemini belirten şiirler okundu. Ardından Atatürk Ortaokulu Anasınıfı ve Cumhuriyet İlkokulu öğrencilerinin müzikli oyun gösterileri yer aldı. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri arasında yapılan resim, şiir ve kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilere ödülleri, Enez Kaymakamı Elif Canan Tuncer Ersöz, Enez Belediye Başkanı Ecz. Abdullah Bostancı ve Cumhuriyet Başsavcısı Cengiz Sülek tarafından verildi.

Bu sene farklı olarak Batı Trakya'dan Gümülcine Celal Bayar Ortaokulu öğretmenleri ve öğrencileri bayrama davet edildi.

Törenlerin sona ermesiyle, Gümülcine'den gelen misafirlere Enez tanıtıldı. Enez Kalesi, Fatih Cami(Ayasofya Kilisesi), Has Yunus Bey Türbesi ve Kral Kızı gezdirildi.

Yapılması planlanan uçurtma şenlikleri hava muhalefeti sebebiyle bir sonraki tarihe ertelendi.

Bayram etkinlikleri Enez Futbol sahasında Enez U13 ve Gümülcine Celal Bayar Ortaokulu arasında yapılan dostluk maçıyla sona erdi.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat