23. Enez Av Balık Festivalinin 2. günü renkli geçti.

23. Enez Av Balık Festivalinin 2. günü renkli geçti.

İlk olarak Gençlik Parkında sünnet töreni düzenlendi. 4 ve 10 yaş arası 6 çocuk Belediye Başkanlığı tarafından sünnet ettirildi.

Çevre Paneli düzenlendi.

Öğleden sonra saat 15:00'da Enez Belediye Başkanlığı Meclis salonunda çevre paneli düzenlendi. Çevre Panelinde, İstanbul Üniversitesi ve Trakya Üniversitesi öğretim görevlileri Yrd. Doç. Dr. Beytullah Özkan, Yrd. Doç. Dr. Necmettin Güler, Yrd. Doç Dr. Çiğdem Gürsoy Gaygusuz, Yrd. Doç. Dr. Özcan Gaygusuz ve Dr.Uğur Üzer, Enez'in flora ve faunası hakkında bilgiler verdiler. Slaytlar eşliğinde, kuşların göç yolları, Enez'de yaşayan farkı hayvan ve bitki türleri, soyu tükenmekte olan canlılar vs. hakkında açıklamalar yaptılar ve katılımcılara doğanın korunması ve bunun nasıl yapılabileceği hakkında bilgiler verdiler. Enez ve Gala Gölü civarının üniversitelerin uygulama ve araştırma çalışmaları için çok uygun olduğuna adeta üniversitelerin arka bahçesi olduğuna vurgu yaptılar.

İstanbul Üniversitesi Kampında akşam yemeği ve paramator gösterisi.

Akşam yemeği, Enez'i ziyaret eden misafirlerle birlikte İstanbul Üniversitesi Kampında THK Enez Şubesi tarafından düzenlenen paramator gösterileri eşliğinde yenildi.

Akşam programında ilk olarak Lalapaşa Belediyesi Halk Dansları Grubu ve Bulgaristan'ın Filibe şehrinden katılan folklor ekibi gösterilerini sergiledi. Ardından Yunanistan'ın Gümülcine şehrinden gelen müzik grubu vatandaşlara eğlenceli dakikalar yaşattı. İlçe Kaymakamı Elif Canan Tuncer Ersöz ve ve Enez Belediye Başkanı Ecz. Abdullah Bostancı yurt içinden ve yurtdışından katılan folklör ekiplerine teşekkürlerini dile getirdiler.

Enez'i salladı.

Geceye gençlerin gözdesi Buray damgasını vurdu. Buray, şarkılarıyla konsere katılan vatandaşlara eğlenceli dakikalar yaşattı. Özellikle gençler Buray'ın şarkılarına eşlik etmek ve kendisini daha yakından görebilmek için birbirleriyle yarıştılar.

 Gecenin sonunda,Festivale katılan folklor ekiplerine ve sanatçılara plaketleri Enez İlçe Kaymakamı Elif Canan Tuncer Ersöz ve Enez Belediye Başkanı Ecz. Abdullah Bostancı tarafından takdim edildi. 

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat