ENEZ’DE BAŞKANLAR BİR ARAYA GELDİ

ENEZ’DE BAŞKANLAR BİR ARAYA GELDİ
Enez Kartopu Gönüllüleri Derneği tarafından Enez’de  görev yapmış ve halen göreve devam eden belediye başkanlarının katılımıyla istişare toplantısı düzenledi. Enez Belediyesi Meclis Salonununda düzenlenen istişare toplantısı saat 14.15’te başladı. Toplantıya geçmiş dönemlerde görev yapmış belediye başkanlarından; Şevket Kurt, Abdurrahman Altuğ, Ahmet Çayır ve şu an belediye başkanlığı görevine devam eden Ecz. Abdullah Bostancı, Kartopu Gönüllüleri Derneği üyeleri ile vatandaşlar katıldı. Geçmişte Enez’de belediye başkanlığı görevinde bulunmuş olan Mustafa Sünnetçi, sağlık sorunları nedeniyle toplantıya katılamadı.

Toplantıda açılış konuşması, Kartopu Derneği Yönetim Kurulu adına İsmet Esengin tarafından yapıldı. Esengin, düzenlenen istişare toplantısının Enez’in geleceğine ışık tutmasını ve tüm Enez halkına hayırlı olmasını diledi. Toplantının konuları üç aşamada gerçekleşti. Öncelikli olarak tüm başkanların kendi dönemlerinde yaptıkları hizmetler ve projeler ile dönemlerinde yapmak isteyip de hayata geçiremedikleri projeler,Enez’in bugünkü öncelikli ve acil sorunları, nasıl bir Enez vizyonu düşündükleri ve Enez’in geleceğe nasıl taşınması gerektiğine dair görüşlerini paylaştılar.

Enez’in geleceğinde Enez’in olmazsa olmazları arasında olan Enez’de kültürel faaliyetlere ağırlık verilmesi, Enez’de yüksek okul açılması, Enez-Keşan Kara yolunun yapılması, Biyolojik Arıtma Tesisinin büyütülmesi ve derin deşarjının yapılması, Enez’de yer alan lagün göllerinin ıslahı, Enez-Dedeağaç arası feribot seferlerinin başlatılması gibi konularda ortak fikir beyanında bulunuldu.

Toplantıda, geçmişte görev yapmış ve şu an hayatta olmayan belediye başkanları da saygıyla anıldı.